DENICOL BELGIAN SIDECARS GP LOMMEL 23+24/06/2018

 

DEELNEMERS WK SIDECARS Lommel 23 & 24 juni 2018 

 

 NR

 PILOOT    

 PASSAGIER

 NATIO.

 FEDERATIE

 MOTO

 2

 Giraud Valentin

 Badaire Johnny

FRA/FRA

FFM/FFM

WHT AMS

 4

Brown Stuart 

 Millard Joe

 GBR/GBR

 ACU/ACU

 WSP

 5

Hermans Koen

Musset Nicolas

 NED/FRA

 KNMV/FFM

 WSP-ZABEL

 7

Cermak Tomas 

 Cermak Ondrej

 CZE/CZE

 ACCR/ACCR

 WSP-MEGA

 8

Wilkinson Brett 

 Chamberlain Daniel

 GBR/GBR

 ACU/ACU

 WSP-ZABEL

 9

Vanluchene Marvin

 Van den Bogaart Ben

 BEL/NED

 BMB/KNMV

 VMC-ZABEL

 10

 Veldman Julian

 Janssens Glenn 

 NED/BEL

KNMV/AMF

 WHT-AMS

 11

 Sanders Davy

 Haller Andreas

 BEL/GER

BMB/DMSB

 WSP-ZABEL

 12

 Vanwerven Gert

 Mans Jelle

 NED/BEL

 KNMV/AMF

 WSP-TM

 14

 Kunnas Riku

 Kunnas Lari

 FIN/FIN

 SML/SML

 WSP-KTM

 15

 Varik Kert

 Daiders Lauris

 EST/LAT

 EMF/LaMSF

 WSP-Husqvarna

 16

 Clohse Andreas

 Van Hal Hantje

 BEL/NED

 AMF/AMF

 WSP-ZABEL

 17

 CUCHE Christophe

 TBA

 SUI/

 FMS/

 VMC-

 19

 SANTERMANS Kristof

 BELECKAS Kobstantinas

 BEL/LTU

 BMB/BMB

 WSP-

 20

 Auvray Guennady

 LEBRETON Rodolphe

 FRA/FRA

 FFM/FFM

 WSP-ZABEL

 21

 Keuben Justin

 Rietman Dion

 NED/NED

 KNMV/KNMV

 VMC-ZABEL

 22

 Keuben Mike

 Delaat Lars

 NED/NED

 DMU/DMU

 VMC-Husqvarna

 23

 Janssens Nick

 TBA

 BEL/

 AMF/

 VMC-ZABEL

 24

 Heinzer Marco

 Betschart Ruedi

 SUI/SUI

 FMS/FMS

 KTM

 25

 Kinge George

 Keane David 

 GBR/GBR

 ACU/ACU

 VMC-ZABEL

 26

 Vejchoda Tomas

 Zatloukal Miroslav

 CZE/CZE

 ACCR/ACCR

 WSP-ZABEL

 28

 Senz Silvio

 Godau Robert

 GER/GER

 DMSB/DMSB

 VMC-ZABEL

 30

 Weiss Benjamin

 Schneider Patrick

 AUT/AUT

 AMF/AMF

 VMC-ZabelHusqvarna

 36

 Blank Tobias

 Laas Nick

 GER/NED

 DMSB/AMF

 VMC-ZABEL

 44

 Hamard Thomas

 Villaines Simon

 FRA/FRA

 FFM/FFM

 WHT-KTM

 49

 Reimann Joachim

 Reimann Philipp

 GER/GER

 DMSB/DMSB

 WSP-ZABEL

 54

 Hroch Pavel

 Hroch Martin

 CZE/CZE

 ACCR/ACCR

 WSP-ZABEL

 58

 Cordeau Kevin

 Cordeau Dylan

 FRA/FRA

FFM/FFM

 WSP-ZABEL

 66

 Pietzer Robert

 Nikolaus Michael

 GER/GER

 DMSB/DMSB

 WSP-ZABEL

 71

 Prokesch Marcus

 Schmidt Patrick

 GER/GER

 DMSB/DMSB

 VMC-ZABEL

 77

 Sieber Christian

 Klooz Michael

 GER/GER

 DMSB/DMSB

 WHT-KTM

 82

 Bax Etienne

 Stupelis Kaspars

 NED/LTU

 KNMV/LaMSF

 WSP-YAMAHA

 85

 Dierckens Arne

 Rostingt LMuc

 BEL/FRA

 BMB/FFM

 WSP-ZABEL

 87

 Hendrickx Larris

 Vaes Levi

 BEL/BEL

 AMF/AMF

 WSP-ZABEL

 89

 Inderbitzin Remo

 Betschart Martin

 SUI/SUI

 FMS/FMS

 YAMAHA

 90 

 Hodges Michael

 Ide Charlei

 GBR/GBR

 ACU/ACU

 WSP-ZABEL

 100

 Boussy Dylan

 TBA

 BEL

 AMF/

 

 110

 Brown Jake

 Snell Zac

 GBR/GBR

 ACU/ACU

 WSP-ZABEL

 111

 Willemsen Daniel

 Bax Robbie

 NED/NED

KNMV/KNMV

 WSP-Zabel

 113

 Girardin Patrick

 Gouin Kyllian

 FRA/FRA

FFM/FFM

WSP-Husqvarna

124

 Chanteloup Romaric

 Chanteloup Josselyn

 FRA/FRA

FFM/FFM

WSP-KTM

 131 

 Radiguet Martin

 Tourbier Alexandre

 FRA/FRA

 FFM/FFM

 ZABEL

 138

 Goeyvaerts Stan

 Van den Bulck Dennis

 BEL/BEL

 FMB/FMB

 WSP-ZABEL

 148

 Vanderschraelen Glenn

 Smeuninx Thomas

 BEL/BEL

 FMB/FMB

 VMC-Husqvarna

 171

 Roes Bjorn

 Sabbe Dagwin

 NED/BEL

 KNMV/BMB

 WSP

 232

 De Soete Nico

 Vanlerberghe Achley

 BEL/BEL

 AMF/AMF

 WHT-Husqvarna

 911

 Leskow Peter

 Patrick Adrian

 GER/GER

 DMSB/DMSB

 WSP-ZABEL